Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wizyta Opolskiego SLD w Berlinie

dodano 2015-06-28 22:20 w kategorii: Akcje

Wizyta Opolskiego SLD w Berlinie – nowi znajomi, nowe możliwości

 

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej na czele z sekretarzem Rady Wojewódzkiej, Pawłem Kampą, przebywali w dniach od 25 do 28 czerwca 2015 r. z wizytą roboczą w Berlinie w ramach współpracy organizacji lewicowych województwa opolskiego, regionu Bonn/Kolonia i miasta Oksford. Coroczne, siódme już spotkanie w ramach polsko-niemiecko-angielskiego trójkąta wymiany doświadczeń poszerzone zostało tym razem o przedstawicieli Holandii, Rumunii, Grecji i Turcji.

Wybór stolicy Niemiec możliwy był dzięki wsparciu Fundacji Eberta oraz Posła do Bundestagu, Sebastiana Hartmanna, współuczestnika spotkań od 2009 r. Wśród prominentnych uczestników znaleźli się, oprócz samorządowców, także Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Anneliese Dodds z Oksfordu, Posłanka do Bundestagu, Cansel Kiziltepe oraz wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego SPD w Bundestagu, Axel Schäfer.

Dyskusje dotyczyły trzech obszarów działania samorządów lokalnych: polityki mieszkaniowej, ochrony środowiska oraz udziału mieszkańców we współdecydowaniu miast i gmin. W trakcie odbytych spotkań przedstawiono rozmaite rozwiązania z poszczególnych samorządów i uzgodniono, iż kolejne spotkanie w 2016 r. odbędzie się w Opolu, w trakcie którego omawiane będą innowacyjne rozwiązania, łączące wzrost dochodów budżetowych z jednoczesnym odciążeniem portfeli mieszkańców i ochronę środowiska. Spotkanie zaowocowało również nowymi możliwościami wyjazdów zagranicznych na szkolenia i konferencje dla młodych osób z województwa opolskiego oraz ofertami współpracy ze strony zagranicznych partii socjaldemokratycznych.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.